Puslapis 11

Žeminė pirtis

StandartinėParašytas: Pir Bal 25, 2011 5:40 pm
jignas
Neteko dar pabuvoti vadinamoj žeminėje pirtyje, bet labai knieti. Nors ši pirtis vadinama viena pirmųjų, viena primityviausių, tačiau mąstydamas apie jos konstrukciją išsikėliau sau daug klausimų, kurie man vis labiau knieti ir į kuriuos gal kartu galėtume pabandyti atsakyti...
Pirmas - iš ko daroma visi konstrukcija, kad išlaiko žemes, negriūva ir pan. Kas dedama tame "sumuštinyje" sienos? Yra idėjų?
Vandens nutekėjimas... Spėju, kad grindų ten niekas nebetonuoja, bet ar apsipylimų garinėje metu nepasijunti stovįs baloje, ar reikia visgi nuotekų šulinio ir pan.?
Ar tokią pirtį derėtų ręsti tik tam tikroj vietoj, kur yra kažkokia kalva ar kažkas panašaus - toje nuokalnėje ar galima plyname lauke statyti ir be rūpesčių didesnių naudotis..?

Tiek pamąstymų ir laukiu atsakymų į klausimus, jei ir Jums įdomu.. :)

Re: Žeminė pirtis

StandartinėParašytas: Pir Bal 25, 2011 11:47 pm
ramunas
žeminė pirtis (pastatas įleistas į žemę) - tai elementariausias statinys - rastinės sienos - jos neleidžia žemei įgriūti iš šonų. "stogas" iš rastų ar plonų rastelių apkrautas samanomis, nendrėmis ar šakomis bei užpiltas žemėmis - t y visa kontrukcija daroma iš to "kas po ranka pasitaikė (turiu omeny senus laikus).
ant "grindų" - suplūkto grunto dėdavosi lentos - vanduo subėgdavo į gruntą.
tačiau jei kalbėti apie šiuolaikinę "požeminę" pirtį reikėtų daryti patikslinimus - juk galima naudoti hidroizoliacijas ar daryti betonines sienas su vidiniu apšiltinimu, betonuoti grindis ir tt ir tp - žodžiu dabar yra daug technologinių sprendimų įrengti "požeminę" pirtį - viskas priklauso nuo fantazijos ir galimybių .
be abejo - įrengti pirtį šlaite - tai didelis pliusas - užeiti būtų patogu. lygioje vietoje padarius pirtį būtų problema "nusileidinėti" užeinant ir lipti viršun išeinant iš pirties.