Kestucio pirtis Marijampoleje www.saunaclub.lt

Atsiliepimai iapie pirtis kuriose buvome, nuotraukos,rekomendacijos ką galima būtų patobulinti ir tt

Moderatorius: tramas

Kestucio pirtis Marijampoleje www.saunaclub.lt

Standartinė kestas » Ant Vas 23, 2010 11:08 am

Rimas (Pirties Akade ( 2009-04-17 ) http://www.pirtis.lt
Kęstučio Gurevičiaus pirtis prie Marijampolės

Šį trečiadienį tko pabūti Kęstučio pirtyje, dar žinomoje Saunaclub pavadinimu. Apie ją galite pasiskaityti http://www.saunaclub.pirtis.lt.
Nuostabiai sutvarkyta sodo teritorija prie pat upės. Yra trys pagrindiniai pastatai: pirtis su poilsio salyte, dūminė pirtelė ir Kęstučio „svajonių namelis“ nakvynei ir pasisėdėjimams artimų draugų rate. Teritorija maža, pastatai vienas šalia kito, būtų ankštoka, jei ne sumanus mikro-planavimas. Šį kartą teko lankytis naujojoje Kęstučio pirtyje.

Pirtis.
Įėjus erdvu - platūs iki žemės stiklo paketai sujungia vidų su išore. Krosnelės šildančios erdvę nesimato, tačiau šalta tikrai nėra – veikia Kęstučio sumastyta karšto oro cirkuliacija. Ventiliatorius pučia orą pro tarpą tarp skardinio dūmtraukio ir plytos. Kaminas aušta, o priepirtis šyla. Tik šiek tiek trukdo įkyrus ventiliatoriaus ošimas. Tiesa, pradėjus maudytis jis išjungiamas...
Pati garinė plytinė. Gal dėl to, kad prieš tai buvęs variantas sudegė, ir dabar šeimininkas padarė viską, kad tragedija nesikartotų. Išmintinga. Tamsi senovinių plytų siena pirčiai nebūdinga, tačiau primena kavinę rūsyje, juo labiau, kad ir apšvietimas išspręstas panašiai. Komercinei pirčiai tai netgi privalumas - atrodo taip tarsi solidžiau, turtingiau. O visų maloniausia, kad plyta vis tik spėja įšilti ir sėdėdamas ant viršutinio plauto gali prie jos prisiliesti ir šildyti nugarkaulį...


Krosnis
Krosnies sistema - „ugnis per akmenis“. Kurenama iš poilsio salytės, durelės stiklinės – kad matytum ugnį, deja, kai visi susirenka, ugnis jau būna užgesinta... Kosnis niekuo ypatingai neapdailinta – tieisog apkrauta dideliais akmens gabalais. Tas nekrenta į akis, nes krosnis yra pačiame tamsiausiame kampe. Langelis garui įpilti – kiek mažasnis, nei esu įpratęs, reikia truputį vikrumo, norit pataikyti vandeniu į norimą vietą.

Maudymasis

Pradinė pirties temperatūra pagal termometrą (70 C) lyg ir teisinga ,tačiau pagal pojūčius – su lengvu „metalinio karščio“ prieskoniu (šiek tiek džiovina šnerves). Tačiau šilumos laukas labai malonus ir tolygus. Labai teisingas klimatas sušalusiems žvarbią žiemos dieną :) Kęstutis tuo tarpu atlieka pradinį 1-o užėjimo ritualą, duoda uostyti vantas, prašo pasikeisti su kaimynu, kaimynas staiga ploja man su vanta per nugarą... Paskui vėl keičiamės, vėl per nugarą. Man, pripratusiam prie ramesnio „pirmojo garo“ pasirodė per daug veiksmo ir gal per ilgai, tačiau 2 žaliūkams suvalkiečiams buvo visai nieko...
Pirmas garas ateina minkštai, garinė sudrėksta, garas toks švarus, be ypatingų prieskonių, iškurenta karštai ir švariai. Atsargiai pradėjus vanotis paaiškėja, kad šios garinės ypatybė - gan juntama karšto garo koncentracija palei lubas – „nagai dega“, tuo tarpu kojoms dar toloka iki tikro karščio. Tai, sakyčiau, profesionaliam vanojimui tinkama garinė, juolab, kad plautai yra patogūs, apatinis užsilenkia ir leidžia pirtininkui prieiti arčiau „kliento“.
Ypatingai gera šioje garinėje išsitiesti ant plauto - šviesa neblizgina akių, kūną apgaubia švelni stipri šiluma. Gulint ypač gera gauti šiltų akmenų masažą, kuri atlieka pats Kęstutis.
Po karštųjų pirties procedūrų galima užsilipti į „antrą aukštą“ - nedidelę atvirą palėpę virš garinės, kur atliekami popirtiniai masažai gulint ant minkštų demblių. Kam garinėje buvo per karšta - toks „vanojimas“ gluosnio vytelių ryšulėliais bus pats tas.
Važiavau namo atsigavęs ir su šviesiomis mintimis apie tai, kaip mes kada nors greitu laiku visi kartu aplankysime Kęstuti... :)
kestas
 
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: Ant Vas 17, 2009 10:19 pm

Grįžti į Aplankytos pirtys

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron